Aktualności Aktualności

Powrót

Naturalna czy sztuczna?

Naturalna czy sztuczna?

Jakie drzewko wybrać na Boże Narodzenie?

Z uwagi na fakt, iż Nadleśnictwo Łuków, w tym roku, nieprowadzi sprzedaży choinek, udzielimy Państwu kilka wskazówek jak odpowiednio wybrać drzewko świąteczne.

 

Świerk, jodła czy sosna?

Świerk pospolity (Picea abies)

Choinka najbardziej popularna w Polsce ze względu na wielowiekowe tradycje. Korona wąsko stożkowata lub stożkowata. Igły krótkie na 1-2 cm, zielone do ciemnozielonych, o intensywnym zapachu żywicznym. Igły krótko utrzymują się na gałęziach, tylko przez czas 1-3 tygodni. Gałęzie wiotkie.

Świerk kłujący (Picea pungens)

Choinka o regularnej stożkowatej koronie. Igły 2-3 cm długości, jak sama nazwawskazuje ma bardzo kłujące igły, barwy od szarozielonej do srebrzystej, utrzymują się na gałęziach przez kilka tygodni. Gałęzie sztywne, ustawione pod kątem prostym do pnia.

Jodła kaukaska (Abies nordmanniana)

Choinka o stożkowatej, bardzo regularnej koronie. Igły ciemnozielone, błyszczące, 2-4 cm długości; bardzo długo utrzymuje igły na gałęziach, nie opadają, lecz usychają na gałęzi. Gałęzie sztywne i gęste.

Sosna pospolita (Pinus silvestris)

Choinka o naturalnym szeroko stożkowatym pokroju o zapachu żywicznym. Igły jasnozielone 8-10 cm długości, długo utrzymujące się na gałęziach. Gałęzie sztywne, dobrze utrzymujące ozdoby choinkowe.

 

 

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy